Sonsuz.Forummum.Com
Sitemize Hoşgeldiniz Sitemizden Daha İyi Yararlanmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sonsuz.Forummum.Com
Sitemize Hoşgeldiniz Sitemizden Daha İyi Yararlanmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sonsuz.Forummum.Com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sonsuz.Forummum.Com

GEL SENDE PAYLAŞ, İÇİNDEKİ O KOCAMAN DÜNYAYI BİZLERLE...

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kürtçe film tartışma yarattı

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Kürtçe film tartışma yarattı Empty
MesajKonu: Kürtçe film tartışma yarattı   Kürtçe film tartışma yarattı EmptyC.tesi Ekim 31, 2009 9:19 pm

Altın Portakal için yarışan Kürtçe film 'Min Dit' (Ben Gördüm), dünkü gösterimi sonrası kimi izleyiciler tarafından 'protesto' edildi

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Gösterimin ardından uzun uzun alkışlanan film, söyleşiye geçildiğinde bir grubun tepkisiyle karşılaştı. Bir izleyici “Biz bu filmi protesto ediyoruz, Türk askerini kötü gösteriyor,” derken, bir diğeri ‘Nerede benim Kürdistanım?’ sözüne tepki gösterdi. Filmin yönetmeni Miraz Bezar, kimseyi özellikle ‘kötü göstermek’ gibi bir niyeti olmadığını anlattı. Filmin oyuncularından Hakan Karsak tepkileri “Irak’ta, Afganistan’da, Filistin’deki çocuklara duyarlı olan sizler, ne olur doğudaki çocukları göz ardı etmeyin.” dedi. Toplantı boyunca filmi protesto edenlerle destekleyenler arasında küçük tartışmalar yaşandı. Yapımcıları arasında Fatih Akın’ın da bulunduğu film, Diyarbakır’da geçiyor. Film, anne babası Jitem tarafından öldürülen iki çocuğun hayatta kalma çabasını, sokak çocuklarını anlatıyor.

Kürtçe film tartışma yarattı
1 sayfadaki 1 sayfası